logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Rotten Factory - Barbarian Chieftain

Dziś przygotowałem dla Was recenzję modelu Barbarian Chieftain od krakowskiej firmy Rotten Factory, który był jedną z nowych figurek dostępnych w ramach kampanii Rotten Miniatures MMXX przeprowadzonej w listopadzie zeszłego roku na Kickstarterze.

Model, który był częścią większej przesyłki, został umieszczony w przeźroczystym blisterze zamkniętym firmową ulotka.

Odlana w czterech kawałkach figurka przedstawia mierzącego niemal 40 mm wysokości Wojownika Chaosu.

Model utrzymany jest w charakterystycznej dla Rotten Factory stylistyce, a jednocześnie udanie nawiązuje do modeli Nurgla od GW. Nabrzmiałe od zarazy ciało wojownika pokrywają fragmenty pancerza, głowę chroni pełny hełm, w muskularnych ramionach barbarzyńca dzierży ciężką buławę, zaś na plecach nosi długi płaszcz i tarczę. Z kolei z karku wystają trofea zdarte z pokonanych wrogów.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie zauważyłem większych nadlewek czy śladów podziału formy lub błon pozostałych po procesie odlewania.

Również sklejanie modelu Barbarian Chieftain nie przysporzyło problemu. Części pasują do siebie dobrze, a małe szczeliny, wymagające zaszpachlowania niewielką ilością masy modelarskiej, znalazły się tylko przy lewym nadgarstku.

Barbarian Chieftain z powodzeniem może zostać wcielony w szeregi jednej z kompanii Nurgla w Warheim FS.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes