logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

MOM Miniaturas - Kladrin & Brend

Dziś przygotowałem dla Was recenzję wyprodukowanego przez hiszpańską firmę MOM Miniaturas zestawu figurek Kladrin and Brend… które wcale a wcale nie przypominają Gotreka Gurnissona oraz Felixa Jaegera z uniwersum Warhammer Fantasy.

Modele były częścią przesyłki, którą otrzymałem kilka lat temu po zakończonej sukcesem zbiórce Mercenaries przeprowadzonej przez MOM Miniaturas na portalu Kickstarter. Para awanturników została zapakowana w strunowy woreczek, a cała przesyłka była solidnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, więc zakładam, że podobnie jest w przypadku indywidualnych przesyłek.

Wewnątrz opakowania znalazły się wieloczęściowe, odlane z szarej żywicy modele oraz kwadratowe podstawki o standardowych wymiarach 20×20 mm.

Modele na tyle dobrze odwzorowują słynnych bohaterów ze Starego Świata, że nikt nie powinien mieć problemów z ich rozpoznaniem. Co prawda Felix nie dzierży Karaghula, a Gotrek nie nosi przepaski na oku, ale można przyjąć, że twórcy chcieli odwzorować postaci z początku ich przygód.

Jakość odlewu jest dobra, a ilość detali całkiem spora – szczególnie dobrze wygląda krasnolud. Nieco pracy wymaga usunięcie linii podziału dość mocno widocznej na figurce Feli… to znaczy na figurce Brenda albo Kladrina, bo nie wiem, który jest który.

Podczas sklejania modeli w ostatniej chwili zauważyłem też, że człowiek ma osobno odlany fragment pochwy na miecz – to ten bits przypominający grot włóczni w stosie śmieci. Na szczęście nie powędrował z resztą odpadków do kosza.

Jeśli szukacie modeli przedstawiających Gotreka Gurnissona i Felixa Jaegera, to figurki Kladrina oraz Brenda są opcją wartą rozważenia. Polecam.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes