logotype

Games Workshop - Dankhold Troggoth

Dziś na łamach mojego bloga Danse Macabre i gościnnie na portalu The Node mam dla Was recenzję modelu Dankhold Troggoth od Games Workshop, który pomimo sporych rozmiarów w czasie rozgrywek w Warheim Fantasy Skirmish pełnił będzie rolę zwykłego trolla w szeregach bandy Zielonoskórych.

Model otrzymałem zapakowany w solidne, zafoliowane tekturowe pudełko, na froncie którego umieszczone zostało zdjęcie pomalowanej figurki sklejonej w podstawowej wersji Dankhold Troggoth. Z kolei na dwóch trzecich tyłu pudełka widnieje zdjęcie wersji alternatywnej modelu, a na pozostałej jednej trzeciej zbliżenia na detale bestii.

Wewnątrz pudełka znalazłem dwie ramki z częściami, okrągłą podstawkę oraz czytelną instrukcję montażu.

Jakość odlewu, jak to u Games Workshop, jest rewelacyjna. Części są bardzo dobrze spasowane, choć jak możecie zobaczyć na zdjęciach, miejsca łączenia na kończynach wypełniłem masą modelarską. Powodem nie były jednak szczeliny – po prostu niezbyt podobały mi się bruzdy powstałe w tym miejscu.

Model można złożyć w dwóch wersjach, a także w wersji pomieszanej, bowiem część bitsów można stosować wymiennie – i tak też postanowiłem zbudować swój egzemplarz.

Na ostatnich zdjęciach możecie zobaczyć, że Dankhold Troggoth to model słusznego wzrostu i rozmiarów, jednakże bez problemu mieści się na kwadratowej podstawce 40 x 40 mm.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes