logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Heresy Lab - Citizens of the Old World, odc. 2

Dziś na łamach mojego bloga Danse Macabre i gościnnie na portalu The Node razem z Wami rzucę okiem na wybrane modele od firmy Heresy Lab. Przedstawione poniżej figurki pochodzą z zakończonych sukcesem zbiórek Citizens of the Old World, Citizen of the Old World 2.0 i Citizens: Faith and Honor, a już 9 lutego rozpocznie się kampania Witchfire and Sword, która szczególnie powinna zainteresować miłośników staroświatowego Kislevu.

Z powodu pandemii przesyłka dość długo wędrowała z ziemi włoskiej do Polski. Gdy już do mnie dotarła, znalazłem w niej kilka woreczków strunowych, które zawierały wieloczęściowe modele odlane z żywicy – za wyjątkiem Ogra, który jest wydrukiem 3D.

O jakości modeli od Heresy Lab napisałem więcej przy okazji poprzednich recenzji Luthera oraz innych modeli z serii Citizens of the Old World. Pozwolę sobie jednak przypomnieć: jakość odlewu jest bardzo dobra, na figurkach nie zauważyłem większych nadlewek, linii podziału formy czy pęcherzyków powietrza. Części są bardzo dobrze spasowane, a sklejenie modeli klejem cyjanoakrylowym nie sprawia żadnych trudności.

Seria przygotowanych przez Heresy Lab figurek nie bez powodu została nazwana Citizens of the Old World, bowiem stylistyka modeli w pełni tej nazwie odpowiada. Miłośnikom Starego Świata wzory od razu skojarzą się ze stylistyką wykreowanego przez GW uniwersum Warhammer Fantasy. Jednocześnie wzory są na tyle uniwersalne, że figurki bez problemu można wykorzystać w dowolnej innej grze fantasy.

Poza bardzo dobrą jakością odlewu figurki wyróżniają się znakomitymi detalami, które nadają im charakteru. Warto bardzo dokładnie obejrzeć modele przed malowaniem, by przypadkiem nie przegapić żadnego z licznych szczegółów.

Jeśli Stary Świat wciąż jest miły Waszemu sercu, to warto bliżej zapoznać się z rozpoczynającą się niebawem na Kickstarterze kampanią Witchfire and Sword, gdzie oprócz fizycznych modeli możecie także zakupić pliki pozwalające na samodzielny wydruk figurek.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes