logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Heresy Lab - Citizens of the Old World

Dziś na łamy bloga Danse Macabre (oraz gościnnie na nasz skromny portal – przyp. Sarmor) przygotowałem dla Was recenzję czterech modeli z serii Citizens of the Old World od Heresy Lab, a konkretniej pochodzącego z Arabii Taqui el Agha, Prezbitera Sigmara Johanna oraz handlarki ryb Gysel i towarzyszącego jej kota. Aby móc wypuścić całą tę serię, firma Heresy Lab przygotowała kampanię na Kickstarterze, która osiągnęła bardzo dobry wynik – a w dniu publikacji tej recenzji wciąż możecie jeszcze dołożyć swój grosz do puli.

Wieloczęściowe modele zostały odlane w szarej żywicy. Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, linii podziału formy czy pęcherzyków powietrza. Części są spasowane bardzo dobrze, dzięki czemu sklejenie modeli klejem cyjanoakrylowym nie sprawia żadnych trudności.

Liczba detali, jakie mają figurki, jest równie zadowalająca co jakość odlewów. Warto modele bardzo dokładnie obejrzeć przed malowaniem, by przypadkiem nie przegapić żadnego z licznych szczegółów.

Jak wspomniałem na początku, seria modeli przygotowanych przez Heresy Lab nosi nazwę Citizens of the Old World i trzeba przyznać, że stylistyka figurek w pełni tej nazwie odpowiada. Fanom Starego Świata wzory figurek od razu skojarzą się ze stylistyką wykreowanego przez GW uniwersum Warhammer Fantasy. Jednocześnie wzory są tak uniwersalne, że bez problemu można wykorzystać modele w dowolnej innej grze fantasy, czy nawet w historycznych grach osadzonych w średniowieczu – no, może poza noszącym koksownik na głowie Prezbiterem Sigmara.

Ja na pewno wykorzystam je w rozgrywkach Warheim Fantasy Skirmish – tym bardziej, że wzory idealnie pasują do tematu 62. edycji Figurkowego Karnawału Blogowego, którą na swoim blogu Paint and Kill rozpoczął Micz.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, a dysponujecie nadmiarem gotówki do polecam rozważenie zakupu modeli z serii Citizens of the Old World.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes