logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Games Workshop - Gotrek Gurnisson

Nowości od GW w ostatnim czasie sporadycznie goszczą na łamach Danse Macabre (a na The Node chyba jeszcze rzadziej – przyp. Sarmor), jednak ostatnio brytyjska firma wypuściła figurkę, która musiała pojawić się w mojej kolekcji. Czy jednak spełniła pokładane w niej oczekiwania?

Model Gotreka Gurnissona został zapakowany w ładne kartonowe pudełko, na froncie którego znalazły się logo Warhammer: Age of Sigmar, imię krasnoludzkiego herosa oraz zdjęcie pomalowanej figurki.

Z kolei z tyłu pudełka umieszczono zdjęcia detali modelu, spis farb użytych do malowania figurki, reklamę słuchowiska z Gotrekiem, a także inne niezbędne informacje.

Wewnątrz pudełka znalazłem wypraskę, dwie okrągłe podstawki oraz instrukcję obsługi wraz z zasadami Gotreka Gurnissona do Age of Sigmar.

Wieloczęściowy model odlano w bardzo wysokiej jakości, do jakiej w ostatnich latach przyzwyczaiło nas GW. Instrukcja jest czytelna, części są świetnie spasowane, a sam model możemy umieścić wedle uznania na podstawce scenicznej bądź zwyczajnej.

Na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć porównanie nowego modelu Gotreka Gurnissona ze starym Demonobójcą od GW oraz Pogromcą od Avatars of War. Jak Wam się podoba?

Mnie osobiście nowe przedstawienie Gotreka Gurnissona nie przekonuje. O ile od strony technicznej nie mogę figurce nic zarzucić, to odejście od kanonicznego wizerunku najsłynniejszego Trollobójcy oraz nowe proporcje krasnoludów z Age of Sigmar sprawiaj, że model nie będzie walczył w szeregach Kultu Pogromców z Karak Kadrin, gdzie zwyczajnie zbytnio by się wyróżniał.

Model nabyłem z zamiarem postawienia na dioramie Zwiadowczego stada klanu Eshin, gdzie będzie samotnie stawiał czoła nadciągającej hordzie Skavenów. Zresztą po zobaczeniu dołączonej do figurki scenicznej podstawki skojarzenie to było oczywiste.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes