logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Reaper Miniatures - Assassin / Blue Orchid

Ostatnimi czasy zakupiłem sporo blistrów od teksańskiej firmy Reaper Miniaturers. Ze względu na ich liczbę i różnorodność recenzja zbiorcza byłaby mocno chaotyczna, więc zdecydowałem się opisywać te zestawy jeden po drugim (ewentualnie w małych grupkach, zobaczymy). A przy okazji krótszymi tekstami może łatwiej będzie nieco rozruszać stronę… Ale wróćmy do tematu. Jako pierwszy na warsztat trafił jedyny ludzki model z całych zakupów: Assassin / Blue Orchid z linii Dark Heaven Legends.

Pakowanie

Zabójca był zapakowany w typowy, zielonkawy reaperowy blister. Figurki nie zabezpieczono żadną gąbką, ale nie ma ona żadnych delikatnych elementów, które mogłyby się wygiąć lub ułamać podczas transportu.

Jak widać na poniższym zdjęciu, blister zawiera wyłącznie model – podstawkę trzeba sobie skombinować samemu.

Jakość

Omawiany model jest jednoczęściowy, więc cała obróbka ogranicza się do usunięcia linii podziału. W przypadku mojego egzemplarza były one bardzo delikatne, więc pracy nie było wiele.

Choć figurka przedstawia zamaskowanego zabójcę, rzeźbiarz zadbał o to, by model nie był nudny. Rozwiany płaszcz odsłania jego nogę, korpus i dłonie, dzięki czemu widać, że asasyn ubrany jest w ćwiekowany pancerz osłaniający tors i tunikę sięgającą do prawie do połowy uda. Doskonale widać muskulaturę nogi, więc jest ona albo goła, albo okryta ciasnymi spodniami (decyzja należy od malarza, choć zagłębienia przy pasku pod kolanem sugerują raczej spodnie). Stopę chroni krótki but sięgający nad kostkę. Resztę ciała skrywa ładnie pofałdowany płaszcz.

Twarz zabójcy również jest zamaskowana i widać jedynie jego oczy, które mimo to wyrzeźbiono dość szczegółowo. Równie dokładnie wyrzeźbiona jest owinięta wokół głowy chusta.

W obu dłoniach skrytobójca trzyma długie, zakrzywione noże – dość proste i pozbawione wymyślnych detali. Oprócz nich figurka ma nóż do rzucania na lewym przedramieniu, zagadkowe etui na goleni i różne narzędzia przytroczone do pasa. Wszystkie te drobne elementy są wyrzeźbione bardzo dokładnie.

Model ma też sporą, całkiem stabilną integralną podstawkę, która ma fakturę kamiennych płyt częściowo pokrytych ziemią lub piaskiem. Podstawka jest dość gruba i podwyższa i tak już dość wysoki model.

Porównanie

Pierwsze ze zdjęć porównawczych przedstawia zabójcę w towarzystwie imperialnego awanturnika z WFB i gondorskiego wojownika z Władcy Pierścieni. Figurce Reaper Miniatures bliżej proporcjami do tego pierwszego, ale wzrostem całkiem nieźle pasuje do obu.

Na drugim zdjęciu mamy szkieleta od Mantic Games i czarownika do gry Frostgrave. Zabójca dobrze pasuje wzrostem do nieumarłego, jest jednak nieco wyższy od maga – choć nie na tyle, by to raziło.

Podsumowanie

Assassin / Blue Orchid to ładny, porządnie wyrzeźbiony model, który nieźle pasuje do różnych popularnych linii figurek. Świetnie sprawdzi się w roli skrytobójcy (lub nieźle uzbrojonego złodzieja) w przeróżnych grach fantasy, choć ze względu na lekki strój lepiej pasuje do cieplejszych klimatów.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes