logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Micro Art Studio - Gothic Walls High

Jak zapewne zauważyliście, w ostatnim czasie na Danse Macabre (i piątkowo na TheNode.pl) pojawia się całkiem sporo makiet budynków. Nie inaczej będzie dzisiaj, bowiem przygotowałem dla Was recenzję zestawu Gothic Walls High od gdyńskiej firmy Micro Art Studio.

Nie wiem jak szanowne państwo-draństwo, ale ja lubię zapach palonego laserem HDF-u, więc z przyjemnością sięgnąłem po zapakowany w folię zestaw Gothic Walls High. Z równie dużą przyjemnością poczułem, że kilkanaście wyprasek z elementami ma słuszną wagę. Ponadto nie jest to pierwszy produkt od Micro Art Studio, z którym miałem przyjemność obcować – wcześniej złożyłem i pomalowałem zestaw Iron Fence, który możecie obejrzeć tutaj.

Komplet wyprasek zapakowano w folię. Wewnątrz znalazła się także instrukcja opatrzona na stronie tytułowej zdjęciem sklejonego i pomalowanego produktu, a z tyłu umieszczono ulotkę z ważnymi informacjami i ostrzeżeniami.

Budynek Gothic Walls High jest wykonany w skali 28-30 mm i przeznaczony do samodzielnego sklejenia oraz pomalowania. W pierwszej kolejności zgodnie z wytycznymi dość czytelnej instrukcji skleiłem główne elementy. Wycięcie części z wyprasek oraz sklejenie zajęło mi niecałe 3 godziny, przy czym nie spieszyłem się zbytnio, pozwalając wyschnąć klejowy – a wikol dość szybko spaja elementy z HDF-u.

Modułowość głównych elementów pozwala na sporą dowolność w składaniu zestawu, a jeśli nie zdecydujecie się na ich trwałe sklejenie – co nie jest wymagane dzięki przemyślanej konstrukcji mocowań oraz świetnemu spasowaniu elementów – będziecie mogli konfigurować zestaw według bieżących potrzeb. Dodatkowo rozłożony zestaw jest dość łatwy do przechowywania.

Przy okazji składania warto też zaznaczyć, że zestaw posiada nadmiarową ilość okien, dzięki czemu w czasie sklejania mamy pewną dowolność w wyborze wzorów.

Po złożeniu konstrukcja ma około 80 cm długości i około 24 cm wysokości, a obok figurek w skali 28 mm prezentuje się majestatycznie.

Gotycka stylistyka pozwala na wykorzystanie makiety niemal w każdej grze bitewnej, a ponadto makieta jest kompatybilna z innymi zestawami od Micro Art Studio.

Jeśli lubicie makiety z HDFu, których zresztą jest coraz więcej na rynku, Gothic High Walls to produkt wart Waszego zainteresowania – szczególnie że po złożeniu zajmuje całkiem sporo przestrzeni na stole, dzięki czemu cena produktu okazuje się całkiem sensowna.

Po zakończeniu prac nad wsią Teufelsberg Gothic Walls High z pewnością trafi do mojego warsztatu, gdzie zostanie zwaloryzowany i uzupełniony o elementy Iron Fence.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes