logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Rotten Factory - Barbarians Command Group

Dziś nastąpiła niespodziewana zamiana ról, ponieważ to ja otworzę pudełko z modelami od Rotten Factory, a konkretniej z zestawem Barbarians Command Group. Dzięki uprzejmości producenta trzech zaprezentowanych poniżej barbarzyńców jest częścią puli nagród, które można wygrać w VII edycji Modelarskiej Mobilizacji.

Omawiany zestaw otrzymałem zapakowany w małe kartonowe pudełeczko, wewnątrz którego były trzy woreczki strunowe z modelami, dobrze zabezpieczone folią bąbelkową. Do każdego woreczka strunowego jest przyczepiony kartonik z logo firmy i danymi kontaktowymi.

Jak sugeruje nazwa, zestaw Barbarian Command Group to typowa grupa dowodzenia dobrze znana wszystkim, którzy mieli styczność z Warhammerem Fantasy Battles. Składa się z trzech postaci: dowódcy (dostępnego osobno pod nazwą Thaul – Barbarian Chief), chorążego i sygnalistę.

Wszystkie modele wykonane są z jasnoszarej żywicy. Jakość odlewu jest bardzo wysoka, a obróbka figurek będzie ograniczała się głównie do usunięcia pozostałości po kanałach, którymi doprowadzana była żywica. Oprócz nich dostrzegłem tylko bardzo delikatne linie podziału i nieliczne, bardzo cienkie błonki.

Sygnalista jest jedynym jednoczęściowym modelem w zestawie. Figurka chorążego składa się z trzech elementów: postaci, tarczy z mieczem i górnej części proporca. U spodu tej ostatniej części jest wypustka, którą można wkleić we wgłębieniu na końcu drzewca trzymanego przez barbarzyńcę (choć ja dla pewności połączyłbym elementy na metalowy sztyft).

Herszt ma najwięcej elementów, bo aż sześć: ciało, dwie dłonie z toporami, płaszcz i dwa rogi do umocowania na plecach. Miejsca styku dłoni i nadgarstków są gładkie, ale wystarczająco grube, by nawiercić je 1 mm wiertłem (a nawet grubszym).

Wszyscy trzej barbarzyńcy są bardzo ładnie wyrzeźbieni i mają wiele szczegółów w postaci czaszek, łańcuchów czy drobnych macek wyrastających z brzuchów - choć chorąży wygląda nieco skromniej od dwóch kolegów.

Ze względu na wspomniane macki, guzy na plecach chorążego, rozdęte brzuchy i kilka innych elementów, omawiane modele świetnie pasują do sił Nurgla, na przykład do Kultu Dzieci Zagłady w Warheim FS.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes