logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Spellcrow - Hobgoblin

Pomimo trwających prac nad modelami 10 mm i związaną z nimi grą firma Spellcrow nie zapomina o figurkach 28 mm. Od niedawna w ich sklepie można nabyć dwa zestawy hobgoblinów – Mrocznych Podróżnych oraz Wojowników z Jaskiń. Dodatkową nowością jest materiał, z którego je wykonano: Spellcrow wszystkie swoje modele 28 mm będzie robić z żywicy, a nie jak dotychczas z metalu. Dzisiaj przybliżę Wam jednego z Wojowników z Jaskiń: hobgoblina uzbrojonego w potężny dwuręczny miecz.

Jak można zobaczyć na zdjęciach, model jest dwuczęściowy: miecz i trzymające go dłonie są osobnym elementem. Przed złożeniem każdą z części należy oddzielić je od ramki. Żywica jednak bez oporu poddaje się cięciu (zarówno obcążkami, jak i nożykiem).

Model wykonany jest bardzo szczegółowo; spodobała mi się zwłaszcza twarz hobgoblina naznaczona zmarszczkami, brodawkami, krzaczastymi brwiami… Uroku dodaje mu też zawadiacki uśmiech z wystającym kłem.

Równie interesująco wygląda miecz naszego bohatera. Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy hobgoblin używa głowy jakiegoś potwora jako broni, czy też to zwykły, bardzo ozdobny miecz. Tę niepewność dodatkowo potęguje rękojeść, która wydaje się być wykonana z kręgów.

Twarz i miecz zaciekawiły mnie najbardziej, ale oczywiście nie oznacza to,, że inne detale są wykonane gorzej. Wystarczy choćby pobieżnie spojrzeć na futrzany płaszcz, pancerz lub włosy przy kopytach, żeby się przekonać o staranności, z jaką omawiany model został wykonany.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes