logotype

Spellcrow - Starter Dyniaqów

W ramach powiększania mojej kolekcji modeli postanowiłem zakupić zestaw z prześwietnymi w swoim zamyśle modelami Dyniaqów od Spellcrowa. I oto nadszedł dzień, gdy wymarzony dawno temu starter znalazł się w moich rękach.

Jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Trzeba przyznać, że tutaj Spellcrow naprawdę się spisał – pudełko prezentuje się bardzo ładnie, a do tego zdobią je napisy w dwóch językach: polskim i angielskim.

Szybki rzut oka na pudełko.

Zawartość.

Gdy już otrząsłem się z czaru, który rzuciło na mnie pudełko, dorwałem się do jego trzewi. I tutaj kolejny bardzo profesjonalny gest ze strony twórców – każdy model miał swój własny woreczek na siebie, podstawkę i ewentualne bitsy.

Przyczepię się za to do tego, że na opakowaniu napisano „W pudełku znajdziesz także skrót zasad do gry Umbra Turris oraz rozpiskę niezbędną do zagrania drużyną Dyniagów”, ale wspomnianych elementów nie znalazłem. Na obronę firmy dodam jednak, że w sklepie nie ma żadnych informacji o dodatkowych elementach w zestawie, więc nie spodziewałem się ich.

Dyniaq z wielkim mieczem.

Pomiot

Starter zawiera osiem różnych modeli. Wszystkie wykonano z dbałością o szczegóły, z dobrej trwałości metalu. Figurki posiadały nadlewki w miejscach wlewu materiału do formy, ale usunięcie tych pozostałości było bardzo proste. Nie znalazłem za to praktycznie żadnych śladów miejsca łączenia formy, co każe wnioskować, że formy są bardzo dobrze wykonane (a to z kolei pozwala mieć wysokie nadzieje na jakość innych modeli).

Dyniaq Mag

Kobieta Dyniaq.

Dość spore nadlewki (jak na te elementy) miały dołączone podstawki 25 x 25 mm. Usunięcie tych pozostałości nie stanowiło żadnego problemu, więc była to wada czysto kosmetyczna. Do podstawek mam za to inny zarzut: wolałbym, żeby miały przygotowane miejsce do wycięcia otworu dla modelu, a nie od razu posiadały taki otwór. W przypadku modelu chowańca otwór jest zupełnie zbędny i będzie wymagał wypełnienia – co nie jest trudne, ale nie byłoby to konieczne, gdyby podstawka nie była wcześniej wycięta.

Dyniaq z mieczem i tarczą.

Dyniaq z biczem.

Wracając do modeli, otrzymane egzemplarze były pokryte drobnym metalicznym pyłem, co nie jest zaskakujące w przypadku modeli metalowych. Nie jest to też wadą – każdy modelarz powinien wiedzieć, że model trzeba przed malowaniem wyczyścić i odtłuścić.

Dyniaq z latarnią.

Dyniaq z łukiem.

Podsumowując, osoby odpowiedzialne za przygotowanie tego zestawu zasługują na gratulacje. Modele są szczegółowe i bardzo dobrze wykonane, a na dodatek dostarczone w bardzo eleganckim, profesjonalnym stylu. Z pełną szczerością polecam każdemu ten starter.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes