logotype

Spellcrow - Reptiliańscy Wojownicy

Spośród skromnej oferty 10 mm modeli firmy Spellcrow omówiłem już barbarzyńców oraz dwa budynki – mały dom i stodołę. Dzisiaj przyszła pora na wojowników z armii Reptilian, czyli drugi i jak na razie ostatni zestaw figurek przygotowany z myślą o nadchodzącym systemie bitewnym Argatoria.

W blistrze znajduje się dwanaście modeli (cztery paski) i cztery kwadratowe podstawki 25 mm, pozwalające na przygotowanie modeli do gry. Oprócz tego wewnątrz jest także ulotka informująca o innych produktach firmy.

Linie podziałów znalazłem tylko na niektórych modelach, a w jednym wypadku można było mówić o lekkim przesunięciu form. Na szczęście oczyszczenie figurek nie stanowiło problemu. W przypadku dwóch lub trzech modeli musiałem także usunąć błonę powstałą z nadmiaru metalu wlanego do formy. Jako że znajdowała się między nogami omawianych gadów, sądziłem, że będzie trudna do wycięcia lub zeszlifowania. Okazało się jednak, że się myliłem – bez oporu poddała się obróbce.

Ilość wzorów reptiliańskich wojowników jest spora – w moim zestawie dublują się tylko trzy modele, co pozwala na stworzenie różnorodnych podstawek. Pozy mogą się zdawać nieco statyczne, sądzę jednak, że dobrze oddają naturę Reptilian. Mianowicie kojarzą mi się oni z waranami z Komodo i podobnymi jaszczurkami, które przez większość czasu spokojnie suną powolnie po ziemi, żeby podczas polowań i walk ujawnić swoją szybkość i zwinność. Jeśli zaś chodzi o jakość rzeźb, to są one bardzo dokładne – w otwartych paszczach bez problemu można dostrzec języki, a każdy segment brzucha jest wyraźnie oddzielony (co daje wrażenie umięśnionych torsów).

W porównaniu do poprzednich 10mm figurek firmy Spellcrow, barbarzyńców, Reptilianie są wyraźnie wyżsi – ale spora w tym zasługa grzebieni, które mają na plecach.

Komentarze   

#1 gervaz 2018-02-20 19:20
Czy wiadomo, kto będzie wydawcą systemu i autorem zasad?
Cytować
#2 Sarmor 2018-02-21 16:11
System wyda pewnie Spellcrow, bo czemu miałby ktoś inny?
Cytować

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes