logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Studio Miniatures - German Zombie Officer

Na dobry początek 2018 roku postanowiłem wrócić do mojego ulubionego klimatu Weird World War 2, czyli II wojny światowej doprawionej różnymi elementami fantastycznymi. W kolejce na recenzję czeka akurat kilka miniaturowych wytworów niemieckich szalonych naukowców, spośród których wybrałem monstrum chyba najczęściej pojawiające się nie tylko w grach figurkowych, ale i filmach, komiksach czy grach wideo. Zapraszam na recenzję oficera-zombie od Studio Miniatures.

 

Rozpoznanie

Model German Zombie Officer jest skromnym uzupełnieniem plastikowego zestawu WWII German Zombies, który zrecenzowałem w grudniu 2014 roku. Na obecną chwilę producent życzy sobie za niego 4 funty.

Ja swój egzemplarz kupiłem w sklepie Battle Models.

Pakowanie

Ożywionego niemieckiego oficera zapakowano w przezroczysty blister – taki sam, w którym otrzymałem opisanego na początku grudnia Barona. Oprócz modelu wewnątrz była okrągła podstawka 30 mm z rantem i ulotka zbliżona do okładki opakowania plastikowych trupów.

Figurka nie była zabezpieczona gąbką, ale moim zdaniem nie jest to problem, ponieważ nie ma żadnych delikatnych, łatwych do ułamania elementów.

Jakość

Metalowy model oficera odlano w jednym kawałku. Linia podziału formy była bardzo słabo widoczna, a oprócz niej znalazłem tylko cienką nadlewkę między jedną z nóg a płaszczem.

Powstały z martwych germański oprawca ma na sobie długi, podarty i podziurawiony płaszcz oraz znacznie mniej uszkodzoną, charakterystyczną czapkę z „gapą”. Jak przystało na żywego trupa, twarz postaci jest wyraźnie poraniona, szczególnie z lewej strony. Wszystkie te detale rzeźby są wyraźne i dzięki nim model nie wygląda na „pusty” pomimo braku jakiegokolwiek widocznego wyposażenia.

Gorzej wypada za to sztywna poza. Mamy oczywiście do czynienia z zombie, które w klasycznej interpretacji nie poruszają się szczególnie dynamicznie, ale figurkę nieco ożywiłaby choćby uniesiona ręka. Tylko po takiej zmianie oficer raczej nie byłby jednoczęściowy.

Porównanie

Na poniższym zdjęciu widzimy oficera wraz z innymi modelami, które może napotkać na stole: amerykańskim spadochroniarzem od Darkson Designs, szeregowym zombie ze Studio Miniatures i niemieckim grenadierem produkcji Warlord Games. Cała czwórka ma podobną wysokość (Amerykanin jest ciut wyższy, a żywy Niemiec najbardziej pochylony) i zbliżone proporcje, więc podczas bitwy będą dobrze wyglądały koło siebie.

Podsumowanie

German Zombie Officer to dobrze wyrzeźbiony i odlany model o niezbyt dynamicznej pozie – ale cóż, ten typ tak ma. Cecha ta nie zmienia faktu, że omawiany model będzie świetnym uzupełnieniem większej hordy żywych trupów.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes