logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 24 stycznia 2016

Styczeń powoli dobiega do końca, a producenci gier i modeli budzą się z poświątecznego marazmu. Pojawiają się pierwsze noworoczne fale nowości, startują nowe kampanie crowdfundingowe, a my czujnie obserwujemy wszystkie te działania i wybieramy to, co wydaje nam się najciekawsze. W dzisiejszym zestawieniu będzie trochę fantasy, trochę horroru, dwa zestawy odnoszące się do dokonań innych i nieco modeli w moich ulubionych klimatach – weird war II.

 

11 stycznia

Zacznijmy od odrobiny szaleństwa – Fenris Games przygotowuje alternatywne rzeźby istot do gry Cthulhu Wars.

13 stycznia

Przyjrzyjcie się poniższym pojazdom – czy coś Wam przypominają? Transportery te były dostępne w sklepie czeskiej firmy Trolls Under the Bridge, lecz z oczywistych względów szybko z niej zniknęły. Nadal jednak możecie u nich kupić inne 6 mm zamienniki.

15 stycznia

Do sprzedaży trafiła kolejna fala nowości do Carnevale, nietypowego bitewniaka w klimatach horroru, którego akcja rozgrywa się w Wenecji. Wśród nowych modeli znajdziemy czteronogiego rekina, gondoliera, papieskiego inkwizytora, rycerza Zakonu Maltańskiego, wampirzego szlachcica oraz Nosferatu. Ten ostatni model, pomimo dość sztywnej pozy, podoba mi się najbardziej (możecie go zobaczyć na zdjęciu z prawej, z lewej zaś jest wspomniany rycerz).

Pierwszą ze wspomnianych nowości w klimatach weird war są dodatkowe modele do Incursion, figurkowej gry planszowej będącej owocem współpracy West Wind Productions i Grindhouse Games. Wśród nowych postaci znajdziemy brytyjskiego komandosa z miotaczem płomieni, zmutowanego buldoga, amerykańską mechanik, niemieckiego szalonego naukowca i kolejne stworzone przez niego zombie, niemiecką agentkę od zadań niewykonalnych oraz najemniczkę o nadnaturalnych mocach.

17 stycznia

W sklepie firmy Armorcast pojawił się leniwy dostawca, którego pewnie większość z Was dobrze zna.

20 stycznia

Dwa tygodnie temu opisując wrażenia z pierwszych starć we Frostgrave, wyraziłem swoje rozczarowanie faktem, że w trakcie kampanii doświadczenie zdobywa wyłącznie mag. Podobne odczucia miało też wielu innych graczy, a Osprey Publishing postanowiło wysłuchać ich uwag i przygotowało minidodatek Sellsword, który zawiera zasady kapitana – najemnego wojownika, który również rozwija się w trakcie naszych rozgrywek, a podczas bitwy wspiera poczynania reszty najmitów. Dodatek obejmuje także trzy scenariusze, które ograniczają możliwości rzucania czarów.

Po tylu zagranicznych produktach pora na coś lokalnego. Spellcrow pokazał trzy zapowiedzi: niziołka, towarzyszącego mu orła oraz mroczne drzew.

22 stycznia

I druga porcja weird war na dziś: dwa dodatkowe zestawy do Achtung! Cthulhu od Modiphius Entertainment. Indiańscy łowcy demonów to fajny pomysł, ale ich baletowe pozy nieco mnie odrzucają. Bardziej konwencjonalni borsuczy komandosi jakoś bardziej przypadli mi do gustu.

23 stycznia

A na koniec wrócimy do Spellcrow, które oficjalnie zaprezentowało wieloczęściowy model Krasnoluda Północy z toporem, harpunem albo tarczą... i z macką Krakena.

Na tym kończymy dzisiejsze zestawienie. Kolejne ukaże się za dwa tygodnie, a tymczasem zapraszamy do lektury innych artykułów ukazujących się na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes