logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 23 sierpnia 2015

Podczas tworzenia kolejnych odsłoń naszego regularnego przeglądu nowości ze świata gier bitewnych czasami zdarza się tak, że trudno mi znaleźć sensowną ilość interesujących nowości. Tym razem jest... odwrotnie. Podczas ostatnich dwóch tygodni ukazało się tyle ciekawych modeli i zapowiedzi, że nawet bez zapuszczania się na blogi z wieściami zebrałem dostatecznie dużo pozycji na jedno zestawienie. Co oczywiście nie znaczy, że nie szukałem dalej – nowych gier i figurek nigdy za wiele, prawda?

 

10 sierpnia

Pierwsza nowość w dzisiejszym przeglądzie to fotki modeli do nowego dodatku do Flames of War. Po Wietnamie, wojnie sześciodniowej i I wojnie światowej przyszedł czas na konflikt między ZSRR a USA w latach 80. XX wieku. Na blogu Breakthrough Assault regularnie pokazywane są zdjęcia nadchodzących modeli, podzielone kategoriami. Jako pierwsze zaprezentowano BWP-1, BWP-2, M113 i towarzyszącą im piechotę.

11 sierpnia

Każdy miłośnik fantastyki zna pewnie mit o Meduzie i nieraz widział powstałe na jego podstawie modele. Twórcy gry Arena Rex stworzyli swoją wersję tej istoty, jednak zamiast potwornej głowy z wężami zamiast włosów obdarzyli ją twarzą młodej kobiety zakrytą delikatnie prześwitującym materiałem.

12 sierpnia

Jeśli potrzebujecie usług bezwzględnego rewolwerowca, to skontaktujcie się z kimś z Flytrap Factory.

13 sierpnia

Słyszeliście o Frostgrave? Jeśli regularnie śledzicie naszą serię, to pewnie tak. Po wydaniu podręcznika oraz figurek magów, najmitów i potworów North Star Figures zapowiedziało zestaw plastikowych kultystów, którzy pewnie znajdą również zastosowanie poza mroźnym miastem.

Miłośnicy Epica powinni ucieszyć się na wieść o kolejnych modelach 6mm sci-fi od Gregster's Lab, które idealnie pasują do uniwersum, w którym jest tylko wojna.

Od pewnego czasu śledzę profil Warlord Games licząc, że zestaw Sherman Tank Crew będzie zawierał także tych bohaterów Złota dla zuchwałych, którzy nie byli czołgistami. I nie przeliczyłem się – oto Crapgame (w polskiej wersji Hazardzista).

14 sierpnia

Pora na obowiązkową nowość od Keva White'a. Ostatnim razem prezentowałem wojowniczkę z dalekiej północy, teraz przyszła pora na jej towarzysza.

15 sierpnia

Ledwie upłynęły dwa dni, a Warlord zaprezentował kolejny model z Kelly's Heroes – i to nie byle jaki, bo przedstawiający tytułowego bohatera!

16 sierpnia

Dziś wieczorem dobiega końca druga zbiórka na modele do Afterglow. Jej koniec jest wyjątkowo emocjonujący, ale zanim do niego doszło, twórcy pokazali pierwszy, bardzo obiecujący model szabrownika (w następnych dniach pokazano dwa kolejne – w tym jeden model szabrowniczki – ale to ten pierwszy najbardziej przypadł mi do gustu).

Minie pewnie jeszcze trochę czasu, nim wspomniany wyżej Wiking trafi do sprzedaży, lecz tymczasem w sklepie Hasslefree można kupić Yllsę, kolejne figurkowe wcielenie żony Keva, Sally. Rzeźbiarz zapowiedział też, że pracuje nad swoją miniaturową podobizną, i ogłosił konkurs na imię dla niej, które będzie anagramem jego imion i nazwiska. Wygrała propozycja Jakevim the Swine, co ponownie dowodzi, że Kev ma do siebie dystans.

17 sierpnia

Następna pozycja powinna przypaść do gustu kolekcjonerom dziwacznych potworów, które nadadzą się do gier w najróżniejszych klimatach. Oto Chwast od Crooked Dice.

W kolejnym poście na temat Team Yankee ekipa Breakthrough Assault przedstawiła wsparcie lotnicze dla wojsk ZSRR i USA. Mam nadzieję, że śmigłowce cały czas będą w skali 1/100, również spory Mi-24.

18 sierpnia

W swoich zestawieniach lubię wspominać o figurkach wyraźnie wyrzeźbionych dla żartu (jakby powyżej takich nie było...). W dzisiejszej odsłonie są to Cave Imps od CP Models.

19 sierpnia

Pasjonaci mniej popularnych frontów II wojny światowej powinni ucieszyć się widząc nowy zestaw od Plastic Soldier Company, który będzie zawierał części pozwalające na złożenie czołgów A9 i A10 walczących w latach 1940–41 we Francji, Grecji i Afryce Północnej.

Od pewnego czasu Skulduggery Press prezentuje na FB bardzo ciekawe rzeźby żołnierzy sci-fi w skali 15mm. Teraz jednak na ich profilu pojawiły się zdjęcia sporego, podobnego do nietoperza monstrum, które znajdzie zastosowanie także i w innych uniwersach oraz skalach.

21 sierpnia

Ostatnia nowość od Keva White'a na dziś to dynamiczna wersja Maiki von Ostwald. Mam już wersję statyczną, ale wspaniałych figurek kobiecych postaci nigdy za wiele.

23 sierpnia

A na samiutki koniec dzisiejszego zestawienia kolejny Człowiek Pustyni do Afterglow. Tym razem to Łowca, pierwszy z dodatkowych modeli sfinansowanych podczas kończącej się właśnie kampanii.

Mam nadzieję, że nie jesteście przytłoczeni ilością zaprezentowanych dziś nowości. Kolejne zestawienie ukaże się za dwa tygodnie, a w międzyczasie zapraszam do czytania innych artykułów na naszej stronie!

Komentarze   
#1 MKG 2015-08-24 13:57
Cave imps są produkcji Splintered Light Miniatures i raczej nowością nie są. Poza tym uważam że przy ciekawszym malowaniu mają miejsce w "poważnym" fantasy :)
Cytować
#2 Sarmor 2015-08-24 16:17
Kojarzyłem, że Splintered Light mają coś podobnego, ale wydawało mi się, że to nie są te same modele. A tu proszę...
Ale od SLM można kupić chyba tylko gotową armię, a CP Models oferują mniejsze zestawy.
Cytować
#3 MKG 2015-08-24 16:35
Można kupić zestawy. Gotowe armie SLM ma Rebel Minis :)
Cytować
2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes