logotype

Niszowa Niedziela - 9 sierpnia 2015

W drugą niedzielę sierpnia zapraszamy na kolejny z regularnych, subiektywnych przeglądów nowości ze świata gier bitewnych i planszowych. W dzisiejszej odsłonie będzie wyjątkowo sporo tych ostatnich, a szczególnie zadowoleni mogą być miłośnicy horroru – choć oczywiście każdy pewnie znajdzie coś dla siebie.

27 lipca

CBG – Zaczniemy od Kickstartera gry karcianej Shuffle Heroes. Jakie wątki przewodnie są obecnie najbardziej na topie, jeśli chodzi o crowdfunding? Lovecraft i steampunk. Czemu więc nie wrzucić tych dwóch do jednego wora i nie zrobić z tego gry karcianej?

31 lipca

Pulposaurus entertainment – Była gra planszowa, teraz pora na skirmish. Wygląda na to, że świat stworzony przez pana Howarda nie zostanie zapomniany – i bardzo dobrze, że tak się dzieje.

Wyrd – Ciekawostka z GenConu. Wyrd wyda kolejną grę figurkową – Other Side. Format gry ma być zbliżony do Warmachine. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne informacje.

5 sierpnia

Fantasy Flight Games – Wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen i gier planszowych powinna zainteresować nowina, że do Imperial Assault szykowany jest dodatek, który pozwoli nam odwiedzić skute lodem Hoth.

Fantasy Flight Games – W kolejce za wyżej wymienionym Fantasy Flight Games zdecydowało się również zapowiedzieć wydanie gry Warhammer Quest. Niestety nowe, odświeżone wydanie gry zostanie pozbawione jakichkolwiek figurek, o planszy już nie wspominając. Niemniej jednak ciekaw jestem, co nowego będziemy mogli odnaleźć w tej grze.

Titan Forge – Nasze rodzime studio Titan Forge zabrało się za swoją drugą grę planszową. Produkt wyraźnie jest skierowany do wszystkich fanów wspomnianego już dziś Lovecrafta oraz filmów grozy z lat 80.

7 sierpnia

Spellcrow – Tym razem Spellcrow zdecydował się zafundować nam znaczniki. Co prawda pierwotnie są dedykowane odległemu millenium, w którym trwa wieczna wojna, jednak sądzę, że przynajmniej same obeliski są na tyle uniwersalne, by dało się je wepchnąć do wielu innych systemów bez najmniejszego zgrzytu.

9 sierpnia

White Tree – Kampania do Afterglow trwa w najlepsze, a jak dotychczas poza głównym celem (starter Ludzi Pustkowi) udało się również odblokować model Myśliwego do tejże frakcji. Następne progi tylko czekają na pokonanie, a obserwując reakcje ludzi na tę grę możemy spodziewać się jeszcze wielu nowinek.

Ristul's Extraordinary Market – Pora na kolejny rodzimy produkt. Tym razem są to modele trzody chlewnej, w sam raz na makieté wioski bądź targowiska.

Mantic Games – Mantic stara się ulżyć wszystkim, którym nastroje popsuł kataklizm, jaki dotknął Stary Świat. Otóż na polach bitew Kings of War zawitają (przynajmniej w formie zasad) szczuroludzie. Co ważniejsze, dodatkowych armii udostępnionych w grze właśnie w ten sposób ma być więcej.

Dziękuję za uwagę i zapraszam za dwa tygodnie.

Komentarze   
#1 TheElros 2015-08-10 05:28
Przykro mi ale informacje o TF są błędne. To nie jest ich pierwsza ale druga gra planszowa, pierwsza to Armymals
Cytować
#2 Sarmor 2015-08-10 16:20
Dziękujemy za zwrócenie uwagi, poprawione.
Cytować
2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes