logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 26 lipca 2015

Kiedy w zeszłym tygodniu zacząłem przeglądać nowości do dzisiejszego zestawienia, odniosłem wrażenie, że oto zaczął się sezon ogórkowy i nie będę miał nic ciekawego do pokazania. Na szczęście wydawcy rozruszali się, dzięki czemu mogę Wam zaprezentować kolejną Niszową Niedzielę pełną figurkowych ciekawostek w najróżniejszych klimatach.

 

13 lipca

Pierwsza z dzisiejszych nowości powinna spodobać się miłośnikom Lovecrafta czy twórczości Mignoli. Oto Aequatherium, monstrum z innego wymiaru, które grasuje po wyniszczonej zachodniej Europie w postapokaliptycznym, steampunkowym świecie tworzonym przez Meridian Miniatures. Oprócz widocznej poniżej formy dorosłej możemy także kupić jaja i larwy.

Aby zachęcić do udziału w swojej kampanii na Kickstarterze (zakończonej 22 lipca), DGS Games pokazało model Urdaggarskiej Lwicy. Liczę, że model będzie można też zakupić przy innej okazji.

15 lipca

Otherworld Miniatures wzięło na warsztat kolejne dwa potwory ze świata lochów i smoków: pożeracza umysłów oraz mózgokreta. Wyobraźnia twórców tej gry nie przestaje mnie zadziwiać...

Nowości do Dark Age pokazują się w miarę regularnie i są całkiem ładne, ale rzadko kiedy do mnie przemawiają. Tym razem jest inaczej, a to za sprawą zbrojnego księdza, który najwyraźniej ma pewne rozterki.

16 lipca

Czas na pierwszą nowość z Polski. Kromlech wypuścił model Herolda Bólu, który świetnie nada się na demonicznego wysłannika mojego ulubionego boga Chaosu (zresztą nietrudno się domyślić, że po to go właśnie stworzono).

20 lipca

Poprzednim razem pokazałem Wam amerykańską załogę czołgu od Warlord Games. Teraz firma zaprezentowała wczesne rzeźby kolejnych czołgistów... ale tym razem wziętych żywcem z jednego z najbardziej kultowych filmów o II wojnie światowej.

Heer 46 ostatnio skupia się głównie na swojej kampanii crowdfundingowej, ale ostatnio wróciło do korzeni i wypuściło kolejny „papierowy” czołg III Rzeszy: Panzer VII Löwe. Pojazd można złożyć w czterech wersjach: z działami 10,5 i 12,8 cm, działkami przeciwlotniczymi 5 cm i dziwacznym działem energetycznym dla miłośników jeszcze dziwniejszego weird war. Warto zaznaczyć, że to pierwszy pojazd firmy w skali 1/48.

Armies Army, które znałem dotąd jako producenta pojazdu sci-fi w skali 15 mm, pokazało rzeźby żołnierzy Federacji Rosyjskiej: czołgistów i piechoty jadącej na pojazdach.

21 lipca

Willy Miniatures to jedna z firm, które produkują modele do gier o fantastycznym futbolu. Ostatnio przygotowują drużynę nieumarłych, w której znajdą się widoczne poniżej, dynamiczne ghule, nadające się także do bardziej typowych rozgrywek.

22 lipca

Reaper Miniatures ruszyło z trzecią już kampanię finansującą produkcję kolejnych modeli z serii Bones (czyli tanich figurek z żywicy). Jak zwykle mamy do czynienia z zatrzęsieniem tematów, ale moją uwagę przykuły głównie modele w klimatach lovecraftowskich.

23 lipca

Kolejnym wsparciem dla nieumarłych futbolistów od Willy Miniatures są widoczne poniżej zombie. Lubię, kiedy producenci przygotowują figurki wskrzeszonych przedstawicieli innych ras fantastycznych – czemu nekromanci mieliby wskrzeszać wyłącznie ludzi?

24 lipca

Kev White znów nie zawiódł swoich fanów i zaprezentował fantastyczną rzeźbę wojowniczki wikingów.

Rok po kampanii, dzięki której powstały trzy pierwsze zestawy startowe do gry Afterglow, ruszyła druga. Tym razem cel jest nieco skromniejszy, ale moim zdaniem bardziej atrakcyjny: wreszcie do świata gry mają szansę zawitać Ludzie Pustkowi, czyli typowa postapokaliptyczna frakcja ludzi, bez żadnych udziwnień. Pierwszy model – Gladiatora – wydano już dawno temu, ale teraz pokazano drugi: Handlarza.

25 lipca

Dzisiejsze zestawienie zakończymy nie figurkami, a skromną zapowiedzią gry. Jak się okazuje, North Star Figures ostatnio zajmowało się nie tylko Frostgrave, ale też zupełnie innym projektem: steampunkową grą o podboju Marsa (najprawdopodobniej).

I to już koniec. Mam nadzieję, że każdy z Was znalazł coś dla siebie pośród wybranych przeze mnie nowości. Kolejne wydanie Niszowej Niedzieli ukaże się 9 września, a w międzyczasie zachęcam do regularnego odwiedzania naszej strony.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes