logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 28 czerwca 2015

Spis treści

Czerwiec zbliża się ku końcowi, a za oknem coraz jaśniej i cieplej – wakacje zaczynają się na dobre. Nie oznacza to jednak odpoczynku dla twórców gier, bowiem to właśnie teraz zaczyna się okres konwentów, kampanii crowdfundingowych i wielkich premier. Poniżej tradycyjnie prezentujemy Wam wybór najciekawszych z nich, nie bacząc na klimat czy rodzaj gry – choć tym razem w zdecydowaną przewagę ma sci-fi.

 

1 czerwca

Cool Mini or Not – Firma dalej kontynuuje wypuszczanie an rynek nowości do Dark Age. Tym razem spośród kolejnych wariantów sadomasochistycznych wojowników zdecydowanie ponad przeciętność wybija się ten oto kobiecy model – pani nomad z kosturem z rur naprawdę miło zaskakuje.

2 czerwca

Corvus Belli – Kolejny miesiąc to oczywiście kolejne nowości do Infinity. Tym razem z puli nowinek wybijają się przede wszystkim piechota Haqqislamu z miotaczami ognia oraz nowy gatunek obcego na usługach Kombinatu.

3 czerwca

Wartorn Games – Jeśli dalej nie możecie znaleźć dla siebie żadnej gry zahaczającej o konwencję grozy, która by Was skusiła, może warto rzucić okiem na Kickstarter gry Infernal.

8 czerwca

Spellcrow – Jeśli potrzebujecie dodatkowych elementów mających przyozdobić pojazdy Waszych kosmicznych wojowników w czerepy oraz kości pokonanych wrogów, to Spellcrow przygotował coś specjalnie dla Was.

9 czerwca

Demigods Rising – Oto i kolejny Kickstarter, tym razem gra planszowa wzorowana na grach MOBA. Szczególnie ciekawa jest wciąż rosnąca ilość bohaterów (zakładając, że każdy z nich ma dostać oddzielne zasady, gra zbyt szybko nie wyląduje zapomniana na półce) oraz zapowiedzi, według których wszystkie z modeli miały być wieloczęściowe.


Pora przejąć pałeczkę i przedstawić nowości z drugiej połowy miesiąca. Na szczęście przez ostatnie dwa tygodnie nie można było narzekać na niedobór ciekawych rzeczy.

16 czerwca

Ekipa White Tree oddział po oddziale prezentowała czwartą już drużynę do Afterglow – mieszkańców Miast-Kuźni. Choć krasnoludy w wersji sci-fi to nie do końca moja bajka, to modele są niczego sobie, zwłaszcza Tarczownicy.

17 czerwca

Kampania mająca na celu sfinansowanie gry planszowej Conan zakończyła się już w lutym, ale cały czas pokazują nam nowe rzeźby i pomalowane figurki. Jedna z ostatnich aktualizacji zawierała zdjęcia trzech stworów oraz tytułowego bohatera gry.

18 czerwca

Ci z Was, którzy śledzą rozwój Flames of War, wiedzą pewnie, że nadchodzi dodatek o bitwie o Berlin. Z tej okazji ukażą się nowe plastikowe zestawy do Armii Czerwonej: kompania piechoty, haubice 122 i 152 mm, działa ppanc 57 i 76 mm, SU-122/152 oraz IS-2 (z możliwością złożenia IS-85). Zdecydowanie najciekawszy jest ten pierwszy zestaw, który będzie świetną alternatywą dla figurek o Plastic Soldier Company.

Dla miłośników II wojny światowej w 28 mm też mam dobrą wiadomość. Rubicon Models zaprezentowało prototypy modeli amerykańskich niszczycieli czołgów M10 Wolverine i M36 Jackson oraz brytyjskiego M10c Achilles. Żałuję, że nikt jeszcze nie zrobił takiego zestawu w 15 mm.

19 czerwca

Khurasan Miniatures poszerzyło swoją ofertę statków kosmicznych o cztery modele okrętów bojowych oraz wielki (20 cm!) model Nomada, bestii  lecącej przez wszechświat i pożerającej wszystko, co znajdzie się na jej drodze. Czyżby za inspirację posłużyła popularna ostatnio animacja Leviathan?

W sklepie Spellcrow pojawiło się wiele modeli, które zapowiedziano już jakiś czas temu. Zaczęło się od Dyniaqa ze sztyletem i Dyniaga z młotem, po nich pojawiła się chmara Orków, wilkołak i bardzo oldschoolowy wampir.

22 czerwca

Macrocosm to gra, która powinna wzbudzić zainteresowanie miłośników starych edycji Wh 40k, a to z powodu występujących w niej frakcji: kosmicznych krasnoludów oraz mutantów powstałych w wyniku spotkania z pewną obcą formą życia. Wspominam o niej dlatego, że ta druga grupa właśnie otrzymała posiłki, które równie dobrze mogłyby wystąpić w In the Emperor's Name czy Space Hulku.

23 czerwca

Większość miłośników dowodzenia grupami poszukiwaczy przygód pewnie już słyszała o Frostgrave (choćby z poprzedniego wydania Niszowej Niedzieli). Mieliśmy już szansę zobaczyć magów oraz towarzyszących im najemników, a teraz przyszła pora stwory grasujące po ulicach zamarzniętego miasta i napadające na śmiałków, którzy odważą się tam zapuścić.

Widzieliście nowego Mad Maxa? Kev White widział i już widać tego efekty: oto podróżująca po post-apokaliptycznych pustkowiach Foxtrot.

24 czerwca

A skoro mamy główną bohaterkę wspomnianego filmu, to i głównego bohatera nie może zabraknąć.

Onslaught Miniatures chyba zostanie stałym elementem zestawień mojego autorstwa. Firma cały czas przerabia swoje 6 mm figurki do skali 15 mm. Tym razem przyszła pora na upadłe Upadłe Siostry czczące mrocznych bogów.

28 czerwca

Ostatnia nowość może zainteresować wszystkich, którzy chcieliby się podszkolić w malowaniu figurek. Na Festiwalu Malarstwa i Rzeźby Figurkowej miejsce miała premiera polskiej wersji poradnika "Jak malować figurki farbami akrylowymi" wydanego przez Andrea Press.

I tak kończymy nasze czerwcowe zestawienie. Do zobaczenia 12 lipca!

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes