logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 31 maja 2015

Spis treści

Okres od czerwca do sierpnia to czas wzmożonej pracy wydawców gier. Lato to nie tylko czas największych targów i konwentów, lecz również ulubiony czas na prowadzenie dużych kampanii crowdfundingowych i realizowanie obietnic z minionych projektów. Końcówka maja upłynęła więc pod znakiem przygotowań – wiele firm i wydawnictw planszowo-bitewniakowych zdaje się największe 'bomby' nowinkowe udostępniać podczas dużych imprez branżowych. Niemniej w tym czasie ukazało się wciąż kilka ciekawostek, które, choć mniej widowiskowe, wciąż przykuwają uwagę.

5 maja

Zaczniemy od rzutu okiem na dopiero co ufundowany projekt z KS. Punkapocalyptic to kolejna próba podejścia do tematyki post apokalipsy bez żadnych specjalnych udziwnień. Mamy więc post apokalipsę, mamy mutantów oraz przede wszystkim armię zdziczałych punków tłukących się po gębach i grzebiących w górach złomu – czego chcieć więcej?

7 maja

Oto i pierwszy rodzimy akcent w tym zestawieniu. Puppets War funduje nam kolejną zabawkę w Orczych klimatach: tym razem jest to bateria artylerii przeciwlotniczej.

Spellcrow po raz kolejny funduje nam części do ozdabiania naszych kosmicznych rycerzy – tym razem dedykowane cyfrom XVIII oraz XX.

8 maja

Jeszcze raz pod lupę bierzemy Spellcrow, tym razem z prototypami much dla Legionów Plagi.

11 maja

Dla wszystkich których zdążyło już kiedyś rozdrażnić FFG z ich modelem wydawniczym. Pamiętacie jak to Battlefront pomógł Dustowi wrócić do łask? Ja też nie do końca. Faktycznie, gdy BF na początku zajął się tym tematem, nie można było liczyć na nudę, ale dość szybko Dust zszedł na dalszy plan. Potem po dość długiej ciszy dostaliśmy możliwość zainwestowania w tę grę za pośrednictwem Kickstartera. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali Operacji Babilon. Niestety, gdy przyszło co do czego, okazało się że pomiędzy Dust Studios a Battlefrontem nie układało się najlepiej już od dłuższego czasu. I tak Dust po raz kolejny ląduje bez perspektyw na porządną dystrybucję, a szkoda, bo gra jest naprawdę świetna.

15 maja

Wyrd Games zapowiedziało kolejną serię nowości, które powinny ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym miesiącu. Z tych ciekawszych na pewno warto zwrócić uwagę na dwa nowe boxy startowe, ekipy Molly oraz Brewmastera.

Home Raiders traktuję raczej jako ciekawostkę, bo czy można na poważnie brać liliputy oraz gnomy walczące o zawartość piórnika? Jeśli jednak jesteście ciekawi, co może mieć do zaoferowania gra, której akcja może toczyć się w niemal dowolnym miejscu waszego domu, to zapraszam do odwiedzenia Kickstartera Vesper-on Games.

Ponownie zwracamy się ku naszym rodzimym producentom. Tym razem jest to Zen Terrain ze świetną wieżą z nadajnikiem.

16 maja

Prodos Games w końcu dostał zielone światło na wydanie Aliens vs Predator. Umożliwiono również składanie preorderów. Przyznaję, że z niecierpliwością czekałem na te chwilę.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes