logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Walizka Safe and Sound - recenzja

Przychodzi taki moment w życiu każdego gracza, ze trzeba zakupić walizkę do przenoszenia swoich modeli (czy to do znajomych, czy na turnieje). Wystarczy szybkie rozeznanie by odkryć, że wybór na rynku mamy spory - Feldherr, Citadel, Armytransport czy KR Multicase to zaledwie czubek góry lodowej, ukrytej pod hasłem "walizki na figurki". W moich poszukiwaniach natknąłem się na stosunkowo młodą polską firmę Safe and Sound - i to jej produkt zdecydowałem się zakupić. Czy był to wybór słuszny? Zapraszam na recenzję!

Pudełko "Safe and Sound"

Na początek produkt mniejszy - kartonowe pudełko na figurki. W cenie 25zł otrzymujemy pudełko na 40 modeli, oczywiście gąbka i separator w zestawie (jak widać na zdjęciu separator jest przyklejony na stałe do górnego wieczka). Pudełko ma wymiary 40cm x 30cm x 7cm, więc idealnie się sprawdzi jako pakowanie "pocztowe", czy jako przechowalnia modeli mniej używanych.

Fajnym detalem są rzepy, na które dodatkowo zamyka się pudełko. Niby karton jest skonstruowany tak, by klapa się nie otwierała, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Przegródki to typowe 25mm x 25mm x 50mm - idealne na typowe modele w skali 28mm. Poniżej załadowana tacka. U góry po lewej mamy włóczników, których włócznie teoretycznie wystają z przegródek, jednak spokojnie: gąbka jest na tyle gruba i delikatna, że spokojnie można pudełko zamknąć bez narażania modeli na ścisk.

Walizka "Safe and Sound"

Pora na danie główne - walizka na 160 modeli pieszych. Wyceniona na 155zł, zawiera 4 arkusze przegródek z podklejonym od dołu separatorem i dodatkowy separator na szczyt pakietu. Czarna, wykonana z syntetycznego materiału, na przedniej (bądź górnej, zależnie od sposobu transportowania) ściance wyhaftowane logo producenta. Walizka ma wymiary 45cm x 30cm x 20cm, wyposażona jest w ręczny uchwyt i pasek do założenia na ramię.

Wewnątrz walizki, jak już wspomniałem, 4 arkusze przegródek i górny separator. Sama walizka otwiera się na dwustronny zamek błyskawiczny, odpinający 2 ściany. Absolutnie żadnego problemu z dostępem do zawartości.

Jak wiadomo nie o wygląd tu chodzi, przejdźmy zatem do wytrzymałości. boczne ściany zostały usztywnione arkuszami gęstej pianki (coś jak piankowe puzzle dla dzieci - takie odniosłem wrażenie), dodatkowo ściana z uchwytem i przeciwległa ściana z "nóżkami" mają usztywnienie z arkusza elastycznego plastiku. Gąbki we wnętrzu są identyczne jak te w pudełku. Dość sztywne, ale delikatne - po paru minutach intensywnego polerowania metalowej figurki pokrytej podkładem Duplicolor i 2 warstwami farby Codex Grey kładzionej aerografem udało mi się jedynie nadać farbie połysk. Zatem przy typowym użytkowaniu nie powinno się nic stać.

Pora na mały test - bezpośrednio na środek najmniej usztywnionej ściany położyłem 5kg cukru. Poniżej widać stopień ugięcia walizki i samych gąbek (powtórzę - 5kg cukru, opakowania ułożone na najmniej usztywnionej ścianie, na samym jej środku).

Jak dla mnie jest dobrze - przypadkowy upadek torby z metra na ziemię nie powinien skutkować choćby najmniejszymi uszkodzeniami.

W walizce mamy również kieszeń na podręcznik i inne dodatki. Pojemną kieszeń - na zdjęciu poniżej mamy walizkę wypełnioną gąbkami, a w kieszeni umieściłem 1500-stronicowy podręcznik. Zatem wsadzenie zwykłego podręcznika do dowolnej gry bitewnej, miarek i zestawu kostek do tej walizki nie będzie problemem. Na pewno nie będzie problemem.

Podsumowanie

Na tę chwilę jestem bardzo zadowolony z zakupu - teraz czekam aż Safe and Sound doda do swojej oferty walizki na figurki większych gabarytów i wyższe gąbki na demony i inne potworne potworności. I z pewnością taką walizkę zakupię. Dziękuję za uwagę!

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes