logotype

Niszowa Niedziela - 12 stycznia 2014

Serdecznie zapraszam do przejrzenia jak zwykle subiektywnego zestawu nowinek, dla odmiany z ostatnich trzech tygodni. Choć okres świąteczny zwykle sprzyja nie tyle nowinkom, co wyprzedażom, a noworoczny nie tyle ciekawostkom, co zamykaniu magazynów i remanentom, udało nam się wyszarpnąć co ciekawsze kąski.

 

23 grudnia

Zaczniemy od czegoś z tzw. innej beczki. Zwykle nie zamieszczamy w Niszowej Niedzieli dużo informacji o projektach z Kickstartera i podobnych serwisów, gdyż na chwilę obecną jest ich tak dużo i są tak dynamicznym medium, że musielibyśmy poświęcić temu cały serwis. Jednak jako osoba, która w jednocyfrowym wieku starła sobie palce niemal do kości grając w Mega Man 2 na Pegasusie, nie mogłem przejść obojętnie obok projektu gry planszowo-figurkowej osadzonej właśnie w roku 200X. W chwili pisania do końca zbierania funduszy został niecały tydzień.

24 grudnia

Choć jest to klimat bardziej Sarmorowy, mam nadzieję, że nie obrazi się, jeśli to ja doniosę o partnerstwie firm Spartan Games i Modiphius Entertainment. Celem tego joint venture jest stworzenie gry Achtung! Cthulhu, która ma być niczym innym, jak bitewniakiem traktującym o Nazistach Cthulhu.

30 grudnia

Knight Models kontynuuje produkcję przepięknych, 'butikowych' figurek na bazie najpopularniejszych licencji. Firma zaprezentowała nie tylko gang prowadzony przez mojego ulubionego uzależnionego od narkotyków latynoskiego zapaśnika, ale również - w ramach przeciwwagi - zwiewną figurkę Galadrieli.

 

3 stycznia

Arc Moonbase Crew to nowy zestaw personelu stacji kosmicznej w stylu retro, autorstwa Crooked Dice Miniatures. Firma specjalizuje się właśnie w figurkach nawiązujących do retro seriali i filmów, polecam rozejrzeć się na ich stronie internetowej, gdzie można znaleźć też takie perełki, jak mieeszkańców Planety Małp.

5 stycznia

Choć Scibor od wielu lat produkuje figurki wciąż na tę samą modłę, to robi to z takim kunsztem, że w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć pancerza Roman Cruiser Mech Suit, czyli zapewne wariacji na temat prześmiewanych, a chętnie kupowanych Centurionów debiutujących w nowym kodeksie Space Marines.

8 stycznia

W poprzednim wydaniu Niszowej Niedzieli Sarmor prezentował panią niziołkową z toporem od Spellcrow, w tym wydaniu ja zaprezentuję jej umagicznioną siostrę. Choć osobiście wolę panią wojownik, pani mag też nie brakuje uroku.

9 stycznia

Azure Forest Pack to najnowsze rozszerzenie do Dreadball autorstwa Mantic Games, i równocześnie pierwsze z serii Galactic Tour Series, czyli przeglądu nietypowych aren sportu przyszłości. Zestawik Azure Forest zawiera książeczkę z nowymi regułami, nowe karty wydarzeń oraz figurkę nowego najemnego gwiazdora, które mają odzwierciedlić grę na arenie podwieszonej na konarach olbrzymich drzew tropikalnej dżungli. Zestaw jest stricte limitowany, wydrukowano 3000 egzemplarzy - gdy się rozejdzie, reguły zostaną udostępnione jako płatny .pdf.

10 stycznia

Kontynuujemy tematykę sportu przyszłości. Poniższy obraz to najnowszy teaser nadchodzącego wariantu Dreadball, czyli Dreadball Extreme. Extreme to 'uliczna' odmiana Dreadball, w której półamatorskie zespoły złożone z niesankcjonowanych obcych, banitów i przestępców grają w hangarach krążowników i opuszczonych halach fabrycznych, a władze ligowe stanowią nie wielkie korporacje, a syndykaty przestępcze. Z oczywistych względów Extreme ma wiązać się między innymi ze znacznie większą śmiertelnością zawodników...

11 stycznia

Na koniec zestawienia wracamy na nasze lokalne podwórko. Max Mini zaprezentował zestaw trzech bardzo zwiewnych pań komandos - Female guerrilla reinforcements.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes