logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 11 sierpnia 2013

Spis treści

Ależ to lato gna! Uczniom pozwolę sobie przypomnieć, że już bliżej niż dalej do powrotu do szkoły. Studentów nie dotyczy, o ile nie mają kampanii wrześniowej. Lud pracujący miast i wsi pominę, bo nie mamy chwili odpoczynku. A co się dzieje w branży? Jak na mój gust, trochę trąci sezonem ogórkowym - niby norma: Kickstartery, zapowiedzi nowości, ale wszystko jakoś niemrawo. Niemniej, specjalnie dla Was, wyszperałem najsmakowitsze kąski.

 

29 lipca

Lubię takie solidne, nieprzekombinowane wzory jak dowództwo od Rebel Minis. Do tego 15mm, czyli w nurcie ostatnich nowości sci-fi. W zestawie 6 modeli.

Macie także dwa zaskakująco podobne do siebie modele od Megalith Games.

A nasz rodzimy Spellcrow wydaje bitsy dla fanów pewnej gry osadzonej w dalekiej, mrocznej przyszłości. Tym razem motywem przewodnim jest sado-maso. Mrug, mrug.

30 lipca

Infinity Bootleg jest dla mnie posunięciem może trochę naciąganym, ale przynajmniej zaczyna w jakimś stopniu wyjaśniać obecność pin-upek wśród normalnych modeli. Następnym krokiem, moim zdaniem, powinno być wyczyszczenie modeli do Infinity z mniej bojowych póz i przeniesienie ich właśnie do Bootlegu. Tylko, żeby się z tego im nie zrobił Finecast...

Samce i samiczki brytyjskich Mark IV w skali 3mm dostępne są już na stronie PicoArmor. W zestawie dwie parki, mogą się nie rozmnażać w niewoli.

31 lipca

Prostota jest cnotą, jak pokazuje przykład nowości od Crooked Dice. Jeżeli wymieszamy ją z odrobiną (mało)subtelnych nawiązań do popkultury, otrzymamy zupełnie przyzwoite modele.

Miało nie być inicjatyw crowdfundingowych w moich zestawieniach, ale czasem są pomysły, które trafiają prosto w moje serduszko. Zwłaszcza, jeżeli są to pomysły, które pozwalają zaoszczędzić trochę czasu przy grzebaniu w modelach. Jednym z takich pomysłów na bank jest projekt Miniature-Tek, czyli stemple do podstawek. Godne polecenia.

1 sierpnia

Smok od Splintered Light Minis na pierwszy rzut oka może się wydawać mizerny (choć i tak bardzo solidnie wyrzeźbiony): marne 12cm długości i 7 wysokości. Sprawę zmienia trochę skala, czyli 15mm. Niemniej zastanowiłbym się parę razy przed wydaniem na niego 30$.

Tymczasem Ścibor pokazał uroczego barbarzyńcę. Widać, skąd pochodzi, ale taki mniej ozdobny styl bardziej mi podchodzi. Może za wyjątkiem tarczy i demonicznego mieszka...

4 sierpnia

Ponownie 15mm, tym razem w postaci kosmicznych robali. Robalowatych. Nieważne, widzicie przecież co to jest. Dostępne na stronie 15mm.co.uk.

5 sierpnia

Staramy się być na bieżąco z ogłoszeniami naszych partnerów, więc i tego zabraknąć nie może: Assault Publishing przygotowuje linię modeli dedykowaną PMC 2640. Nie będą to jednak modele autorskie, a przepakowanie zestawy Oddziału Ósmego, uzupełnione w razie potrzeby o innych producentów, opracowane tak, by idealnie nadawały się do gry. Lubię takie wychodzenie naprzeciw klientom.

Jest lato, lato to dobry czas, by sobie pożeglować. Jeżeli macie chorobę morską, albo brzydzicie się wody w jeziorze, polecam wypróbowanie 18mm modeli statków od Laser Dream Works.

6 sierpnia

Kolejny wspaniały model z serii Breugelburg. Znacie już moje zachwyty nad tymi modelami, więc chyba więcej nie muszę dodawać.

Great Escape Games przedstawiło niepisanych bohaterów niejednego miasteczka na Dzikim Zachodzie (czyli zwykłych mieszkańców).

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes